Festivalloppet Resultatlista 2014

Festivalloppet – Resultatlista

Festivalloppet 2014-08-30
Mjäryds El-loppet, Herrar 10800 meter
1 Lars Johansson Enhörna IF 34.47 3.13
2 Henrik Jansson Elmhults Sport club 36.57 3.25
3 Jonas Almarsson SK Graal 39.08 3.37
4 Niklas Lundh SK Graal 40.18 3.43
5 Mattias Ekman Appladalens Löparklubb 44.28 4.07
6 Inge Karlsson Markaryds FK 45.13 4.11
7 Peter Helgesson SK Graal 45.38 4.13
8 Tobias Omö Bergkvist SK Graal 45.47 4.14
9 Peter Svensson Markaryd 45.55 4.15
10 Mats Salomonsson Fjärholma Cementgjuteri 46.57 4.20
11 James Farmer Traryd 47.47 4.25
12 Linus Walldén Bodafors IF 48.07 4.27
13 Peter Nellsjö Markaryd 48.50 4.31
14 Marcus Eliasson Loshult 49.12 4.33
15 Patrik Göransson Strömsnäsbruk 49.27 4.34
16 Filip Engqvist Freja IF 49.34 4.35
17 Alexander Bråhammar Bårshult 49.59 4.37
18 Jon Johnsson Hallaryds IF 50.36 4.41
19 Charlie Karlsson Älmhult 51.02 4.43
20 Östen Salomonsson Nostalgimacken 51.32 4.46
21 Daniel Salomonsson Fjärholma cementgjuteri 51.34 4.46
22 Johan Schmitz MSE Engineering 52.04 4.49
23 Juha Luukkonen Räddningstjänst 52.13 4.50
24 Marcus Petersson 338 Småland 52.30 4.51
25 Erik Andersson Ljungby 52.42 4.52
26 Gösta Johnsson Hallaryd 53.12 4.55
27 Jan Lindholm SK Graal 53.18 4.56
28 Joakim Åström Älmhult 53.43 4.58
29 Kjell Johnsson Hope 587 53.55 4.59
30 Andreas Bengtsson Smålands Innebandyförbund 55.19 5.07
31 Bo Josefsson Markaryds FK 55.42 5.09
32 Joakim Pohlman Socialdemokraterna 56.43 5.15
33 Dan Roslund Ljungby 57.10 5.17
34 Tobias Lindstrand Hallaryds IF 58.14 5.23
35 Martin Nilsson HSOK 58.57 5.27
36 Svenne Dahlström Markaryds FK 59.28 5.30
37 Birger Palm SK Graal 65.56 6.06
38 Jimmi Sjölander Team Osby 67.17 6.13
39 Johan Berkö Anderstorp 74.52 6.55
Mjäryds El-loppet, Damer 10800 meter
1 Helene Gustafsson Markaryds FK 47.37 4.24
2 Karolina Larsson Höör 49.10 4.33
3 Matilda Samuelsson Virestad 50.05 4.38
4 Eva Jansson Elmhults Sport club 50.38 4.41
5 Pia Karlsson Markaryds FK 52.08 4.49
6 Lotta Kjellberg Virestad 61.10 5.39
7 Annie Olsson SIF 62.48 5.48
8 Arjeta Maloku SIF 62.59 5.49
9 Katarina Sjölander Team Osby 67.19 6.13
10 June Ja Jönsson Markaryd 67.34 6.15
Hälsa och Fitnessloppet, Herrar 4800 meter
1 Tonny Hansen Danmark 16.50 3.30
2 Joakim Svensson Elmhults Sport club 16.53 3.31
3 Tommy Svensson IK Hakarpspojkarna 16.54 3.31
4 Peter Nilsson Elmhults Sport club 17.06 3.33
5 Klas Persson SK Graal 17.44 3.41
6 Johannes Engqvist Traryd 18.47 3.54
7 Rasmus Hindrichsen Markaryds FK 18.57 3.56
8 Joakim Gunnarsson Elmhults Sport club 19.06 3.58
9 Morgan Svensson Traryd 19.28 4.03
10 Veijo Hunnakko Göteborg 20.02 4.10
11 Johnny Omö Bergkvist SK Graal 20.04 4.10
12 Henrik Gunnarsson SK Graal 20.23 4.14
13 Thim Isaksson SK Graal 20.29 4.16
14 Boris Josefsson SK Graal 20.34 4.17
15 Johannes Idström Hamneda GOIK 20.42 4.18
16 Viktor Olsson Markaryd 21.06 4.23
17 Simon Engqvist Tannsjö Tigers 21.23 4.27
18 Stefan Häll SK Graal 21.26 4.27
19 Andreas Lundbäck Hallaryd 21.48 4.32
20 Niklas Edholm Markaryd 21.53 4.33
21 Peter Dahl SK Graal 22.07 4.36
22 Pontus Persson Tingsryd 22.10 4.37
23 Niklas Salomonsson Fjärholma Cementgjuteri 22.11 4.37
24 Håkan Nilsson SK Graal 22.12 4.37
25 Lennart Simonsson SK Graal 22.31 4.41
26 Johan Lindberg Osby 23.17 4.51
27 Niklas Johansson SK Graal 23.31 4.53
28 Ola Rydén Tutaryd 23.40 4.55
29 Anders Bergqvist SK Graal 23.45 4.56
30 Staffan Eriksson Lund 23.52 4.58
31 Per Bergström Mjäryds Elmontage 23.54 4.58
32 Stefan Karlsson Elmhults Sport club 23.57 4.59
33 Håkan Petersson Lönashult GOIF 24.04 5.00
34 Kent Bergstrand Värend GN 25.47 5.22
35 Cveto Serjun SK Graal 26.28 5.30
36 Göte Johansson IKO-Fritid Grimsås 27.21 5.41
37 Kent Conradsson Vittarydsverken 27.43 5.46
38 Carl-Gustaf Ivarsson FK Snapphanarna 27.49 5.47
39 Åke Petersson Ljungby 28.05 5.51
40 Göran Johansson Växjö AIS 28.46 5.59
41 Göran Rydén Elmhults SC 31.02 6.27
42 Oskar Legrell Jönköping 31.09 6.29
43 Jimmy Johannesson Strömsnäsbruk 38.32 8.01
44 Jimmy Johannesson Strömsnäsbruk 38.32 8.01
Hälsa och Fitnessloppet, Damer 4800 meter
1 Annika Bardh SK Graal 18.53 3.56
2 Ebba Salomonsson Halmstad 19.16 4.00
3 Jennie Salomonsson Markaryds FK 22.48 4.45
4 Joanna Idström Lagans AIK 23.11 4.49
5 Ellinor Carlsson Markaryds FK 23.25 4.52
6 Ellenor Olofsson Markaryds FK 23.37 4.55
7 Lina Johnsson Markaryds FK 24.00 5.00
8 Rebecka Nilsson SIF 24.42 5.08
9 Matilda Svensson Markaryd 25.03 5.13
10 Erika Olsson Markaryds FK 25.08 5.14
11 Josefin Lindberg SK Graal 25.10 5.14
12 Sofia Dahl SK Graal 25.26 5.17
13 Susann Karlsson SK Graal 25.46 5.22
14 Marita Salomonsson Strömsnsäbruk 25.59 5.24
15 Åsa Gunnarsson Elmhults Sport club 26.42 5.33
16 Maria Dahlström Markaryds FK 26.46 5.34
17 Maria Boström Lönashults GOIF 26.54 5.36
18 Maria Kral Markaryds FK 27.44 5.46
19 Carina Björk Helsingborg 28.04 5.50
20 Lai Lai Nyström Markaryd 28.41 5.58
21 Kerstin Nilsson Visseltofta 30.11 6.17
22 Malin Nilsson Ljungby 31.08 6.29
23 Ida Dahl SK Graal 32.57 6.51
24 Olivia Fritiofsson Markaryd 33.31 6.58
Hälsa och Fitnessloppet, P16 4800 meter
Hälsa och Fitnessloppet, F16 4800 meter
1 Lovisa Bardh SK Graal 20.30 4.16
Hälsa och Fitnessloppet, P14 4800 meter
1 Johan Nilsson Elmhults Sport club 19.31 4.03
2 Gabriel Emilsson Markaryds FK 23.59 4.59
Hälsa och Fitnessloppet, F14 4800 meter
1 Ebba Axelsson Markaryds FK 21.20 4.26
2 Vilma Bardh SK Graal 26.23 5.29
P12 1500 meter
1 Oskar Karlsson SK Graal 4.39 3.06
2 Elias Ringström SK Graal 5.01 3.20
3 Erik Bergelin Höörs IS 5.12 3.28
4 Sebastian Rydén Tutaryd 5.22 3.34
5 Otto Axelsson Markaryds FK 5.31 3.40
6 Anton Rosengren Strömsnässkolan 5 6.04 4.02
7 Simon Andersson SIF 6.34 4.22
F12 1500 meter
1 Jessica Lindqvist Hallaryds IF 6.03 4.02
2 Tilly Olsson-Nelson WIK 6.05 4.03
3 Tuva Göransson SIF 6.23 4.15
4 Linnéa Andersson SK Graal 6.36 4.24
P10 1500 meter
1 Hugo Jensen SK Graal 5.25 3.36
2 Anton Karlsson SK Graal 5.27 3.38
3 Lucas Persson Ljungby 5.28 3.38
4 Oliver Gaston Australien 5.44 3.49
5 Robin Rosengren Strömsnässkolan 3 6.06 4.04
6 Liam Göransson SIF 6.32 4.21
7 Viggo Danielsson Ljungby FIK 6.41 4.27
8 Erik Holmgren Markaryds FK 6.42 4.28
9 Melvin Pettersson SIF 7.06 4.44
10 Vigor Josefsson SK Graal 7.07 4.44
11 Oscar Nilsson SIF 7.21 4.54
F10 1500 meter
1 Celine Aagaard SK Graal 5.17 3.31
2 Linnea Ringström SK Graal 5.34 3.42
3 Hannah Tillberg Markaryds FK 5.36 3.44
4 Alva Nilsson Markaryds FK 5.42 3.48
5 Emma Davidsson Ljungby 5.45 3.50
6 Moa Dunder Vittsjö GIK 5.52 3.54
7 Ebba Almarsson Markaryds FK 6.25 4.16
8 Alva Gustafsson Markaryds FK 6.27 4.18
9 Kajsa Persson SIF 6.28 4.18
10 Jenna Nyström SIF 6.30 4.20
11 Lovisa Ringström SK Graal 6.38 4.25
12 Mathilda Nilsson Markaryds FK 6.45 4.30
13 Saga Sandström Strömsnäsbruks GK 6.48 4.32
14 Elin Nilsson Markaryds FK 6.50 4.33
15 Tindra Dahlström Markaryd 7.03 4.42
16 Moa Jacobsen Markaryds FK 7.16 4.50
17 Wilma Nilsson SIF 7.39 5.06
18 Maja Fager Strömsnäsbruk 7.41 5.07
19 Hulda Fager Strömsnäsbruk 7.46 5.10
20 Sofie Ottosen Strömsnäsbruk 8.08 5.25
21 Elsa Gustafsson Markaryds FK 8.46 5.50
Festivalruset 550 meter
1 Celine Aagaard SK Graal Fullföljt
2 Tuva Persson Ljungby Fullföljt
3 Isak Andreasson Wisseltofta IF Fullföljt
4 Mio Nilsson SK Graal Fullföljt
5 Vigor Josefsson SK Graal Fullföljt
6 Erik Axelsson Markaryds FK Fullföljt
7 Lovisa Ringström SK Graal Fullföljt
8 Melker Werner Strömsnäsbruks IF Fullföljt
9 Lukas Lundbäck Hallaryd Fullföljt
10 Tim Dunder Markaryd Fullföljt
11 Edvin Imocanin Strömsnäsbruk Fullföljt
12 Freja Gaston . Fullföljt
13 Theo Svensson Strömsnäsbruk Fullföljt
14 Alvin Josefsson SK Graal Fullföljt
15 Stina Fyhrlund SK Graal Fullföljt
16 Helena Borgqvist VSK Svanen Fullföljt
17 Isak Davidsson Ljungby Fullföljt
18 Svea Fager Strömsnäsbruk Fullföljt
19 Maja Karlsson SK Graal Fullföljt
20 Julia Tingdahl Strömsnäsbruk Fullföljt
21 Ludwieg Kral Markaryds FK Fullföljt
22 Sixten Persson SK Graal Fullföljt
23 Niamh McCarthy Skummeslövsstrand Fullföljt
24 Tilde Göransson STH Fast. Fullföljt
25 Liam Svensk Strömsnäsbruk Fullföljt
26 Albin Persson SK Graal Fullföljt
27 Theo Jacobsen Markaryds FK Fullföljt
28 Cornelia Rydén Tutaryd Fullföljt
29 Mex Dahlström Markaryd Fullföljt
30 Ella Borgqvist VSK Svanen Fullföljt
31 Emil Svensson SIF Fullföljt
32 Samuel Karlsson SIF Fullföljt
33 Hannes Göransson STH Fast. Fullföljt
34 Linnea Almarsson SK Graal Fullföljt
35 Oskar Ottosen Strömsnäsbruk Fullföljt
36 Stella Jonsson Markaryd Fullföljt
37 Meja Nilsson SK Graal Fullföljt
38 Manne Jonsson Markaryd Fullföljt
39 Tage Hasselström Halmstad Fullföljt
40 Maja Jacobsen Markaryds FK Fullföljt
41 Leo Rydén Tutaryd Fullföljt
42 Linus Persson SK Graal Fullföljt
43 Thilda Johansson Markaryd Fullföljt
44 Stella Persson SK Graal Fullföljt
45 Doris Bergström Mjäryds Elmontage Fullföljt

Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: SK Graal. Licensnummer: 1001

WordPress theme: Kippis 1.15
Hoppa till verktygsfältet