Festivalloppet Startlista 2017

 

Festivalloppet 2017-08-26
Herrar, Långa banan 10800 meter
400 Patrik Carlsson 338 Småland
401 Jonas Almarsson SK Graal
402 Klas Persson SK Graal
403 Linus Johansson FK Finn
404 Oskar Sjölin FK Finn
405 Nicklas Lindberg FK Finn
406 Inge Karlsson Markaryds FK
407 Kenneth Jonasson Ljungby
408 Sugaan Elmhults SC
409 Surendijan Natarjan Elmhults SC
410 Afzalur Rahman Elmhults SC
411 Bertil Burman Elmhults SC
412 Joakim Westroth Ljungby
413 Robert Långh Ljungby

 

Damer, Långa banan 10800 meter
500 Annika Jönsson Höllviken
501 Emma Månsson Vellinge
502 Sinikka Kukkohovi Anderstorp OK
503 Maria Lindberg FK Finn
504 Pia Karlsson Markaryds FK
505 June Ja Jönsson
506 Maria Jonasson FK Finn
507 Ann-Sofie Svensson FK Finn

 

Herrar, Korta banan 4800 meter
100 Jonas Petersson Oskarshamns SK
101 Niklas Fleischer Ugglepaddehökarna
102 Kent Conradsson KHK
103 Anders Bergkvist SK Graal
104 Khodadad Alizadah IM Solhäll
105 Carl-Gustaf Ivarsson FK Snapphanarna
106 Stefan Holmgren Emballator Lagan
107 Christer Svensson Emballator Lagan
108 Fredrik Karlsson FK Finn
109 Otto Axelsson Markaryds FK
110 Johannes Engqvist Tannsjö Vikings
111 Filip Gustavsson Elmhults SC
112 Krishnan Srinivasan Elmhults SC
113 Reza Ahmadi IM Solhäll
114 Taher Atacey IM Solhäll
115 Yasin Rezai IM Solhäll
116 Mohammadin Gholami IM Solhäll
117 Hafizula Ghorbani IM Solhäll
118 Jens Persson Göteborg
119 Anton Wretström SK Graal

 

Damer, Korta banan 4800 meter
200 Maja Petersson Oskarshamns SK
201 Susanne Jensen SK Graal
202 Frida Nilsson Emballator Lagan
203 Maja Petersson Emballator Lagan
204 Ebba Axelsson Markaryds FK
205 Linda Larsson Strömsnäsbruk
206 Marita Salomonsson
207 Linda Jansson Elmhults SC
208 Sandra Andersson Markaryd
209 Ida Karlsson Ljungby
210 Emelie Holmgren Ljungby

 

P16, Korta banan 4800 meter
300 Oskar Karlsson SK Graal
301 Henry Forsberg Markaryds FK
302 Daniyal Jafari 9 Solhäll
303 Jalil Faqiri 9 Solhäll
304 Haron Akbari 9 Solhäll
305 Husam Aljouma 9 Solhäll

 

F16, Korta banan 4800 meter
350 Tindra Kannerling Ljungby IF

 

P14, Ungdomsloppet 1500 meter
600 Isac Lindberg FK Finn

 

F14, Ungdomsloppet 1500 meter
650 Matilda Nilsson Markaryds FK

 

P12, Ungdomsloppet 1500 meter
700 Mio Nilsson SK Graal
701 Anton Karlsson SK Graal

 

F12, Ungdomsloppet 1500 meter
750 Celine Aagaard SK Graal
751 Josefin Lindberg FK Finn
752 Elin Nilsson Markaryds FK
753 Alva Gustafsson Markaryds FK

 

P10, Ungdomsloppet 1500 meter
800 Babak Lindberg Bladins Malmö
801 Abdulyahman Jasim Strömsnässkolan
802 Alfons Engqvist Traryds skola 1
803 Erik Axelsson Markaryds FK

 

F10, Ungdomsloppet 1500 meter
850 Hailey Du Toit Markaryd
851 Linnea Almarsson SK Graal
852 Maja Karlsson SK Graal
853 Hanna Forsberg Markaryds FK
854 Elsa Gustafsson Markaryds FK
855 Wilma Winqvist Älmhult

 

Knatteloppet 550 meter
900 Darian Lindberg Bladins Malmö
901 Amandus Svensk Strömsnäsbruk
902 Liam Svensk Strömsnässkolan 1A
903 Elvira Werner MK Tranan
904 William Andersson Strömsnäsbruk
905 Felix Kannerling Guddarps IF
906 Adele Werner Strömsnäsbruk
907 Adrian Werner Strömsnäsbruk
908 Meja Winqvist Älmhult
909 Thilda Johansson Markaryd
910 Emma Berger Strömsnäsbruk

 

Promenad 4800 meter
10 Lennart Nilsson Anderstorp
11 Cveto Serjun SK Graal
12 Sölve Andersson Tånnö
13 Marianne Fagerfalk Elmhults SC

WordPress theme: Kippis 1.15
Hoppa till verktygsfältet